طرح سوال
 
 
   
سوالات کاربران
MEHRDAD11 آبان 1398
اختلال اضطراب اجتماعی (هراس اجتماعی)....هنگام سخنرانی و یا صحبت با یک شخص مهمی تنگی نفس، تپش قلب و لرزش صدا می شوم.ممنون می شوم راهنمایی فرمایید.

سلام

برای این مشکل دو نوع درمان می توانیم انجام بدهیم درمان دارویی و غیر دارویی با توجه به حاد نبودن مشکل فکر نمی کنم به دارو نیاز داشته باشید توصیه می کنم برای مشاوره مراجعه کنید

.06 آبان 1398
سلام میخواستم بدونم شما بیماران DID رو هم درمان میکنید؟ و تجربه کار با چنین بیمارانی رو داشتید؟

سلام بله البته در این اختلال تشخیص صحیح خیلی مهم است.

طاها06 آبان 1398
سلام پسری هستم ۲۵ ساله خودارضایی اگر در مردان بصورت وسواس گونه و افراطی باشد بیماری محسوب میگردد ایا این حالت وسواس گونه و افراطی برای مردان عوارض روحی وروانی برای بدن دارد یا عوارض جسمانی .فقط لطف کنید دقیق بفرمایید که این حالت وسواس گونه ی خودارضایی عوارض جسمی دارد یا عوارض روحی وروانی {جنس:پسر}؟

سلام

اگر به صورت وسواس گونه انجام شود می تواند هم عوارض روانی و هم عوارض جسمی را در پی داشته باشد

زهرا06 آبان 1398
سلام من وسواس فکری دارم . دکتر دارو داده استیالوپرام 10 میلی و پرفنازین 2 میلی گرم ولی چون از عارضه می ترسم از فراموشی می ترسم به خاطر اینکه دچار این عارضه نشوم دو روز درمیون داروهامو می خورم ؟ می خواستم ببینم ایا تاثیر رو خوب شدنم داره یا نه ؟ اقای دکتر می ترسم از دارو از فراموشی می ترسم. 37 سال سن دارم و مجردم می ترسم فراموشی بگیرم .

سلام

خیر این نحوه دارو خوردن برای درمان وسواس موثر نیست و فقط باعث می شود عوارض آن را تجربه کنید. اگر موافق دارو نیستید توصیه می کنم جهت درمان غیر دارویی (رواندرمانی) مراجعه کنید.

با سپاس

نهسا04 آبان 1398
من چتد هفته است بی دلیل استرس میگیرم صربانن اند میشه دست و پام یخ میشه و دستم عرق میکنه و جند ساعت ایت خالتو دارن چتد روز خوب میشه و دوباره هر روز این جوری این استرس باعث تمش قلب کوبنده میشه متورال دکتر تجویز کرده قرص صد استرس چی بخورم ک با نتورال تداخل تداشته باشه داتشجو روان شناسیم 24 سال خیلی میترسم از تپش قلب خوب میشم؟ تو رو خدا کمکم کنین

سلام دوست عزیز 

امکان تجویز دارو قبل از معاینه و بررسی کامل وجود ندارد. 

متورال ممکن است علایم شما را کاهش دهد ولی در درمان اضطراب اثری ندارد.

توصیه می کنم به روانپزشک مراجعه کنید.

دکتر مهدی قاسمی

دکتر مهدی قاسمی

دکتر مهدی قاسمی روانپزشک و رواندرمانگر