طرح سوال
 
 
   
سوالات کاربران
بهاره24 مرداد 1398
با سلام من مشکل نازایی دارم که علتش هم تا الان مشخص نشده امروز جواب آزمایش خونم رو گرفتم و دیدم که مقدار پرولاکتینم تقریبا ۲ برابر حد مجازه، من قبلا هم آزمایش پرولاکتین داده بودم و مقدارش طبیعی بود، الان حدود ۳ ماهی هست که قرص ضداضطراب بوسپیرون می خورم، ممکنه این افزایش پرولاکتین به دلیل داروی ارام بخش باشه؟ آیا من باید قبل چک آپ مجدد دارومو قطع کنم؟

سلام 

آزمایش را تکرار کنید

...12 مرداد 1398
سلام.من دختر 25 ساله ای هستم .درسم تموم شده و هنوز نتونستم کاری پیدا کنم توانایی رفتن به کلاس رو هم ندارم .و فکر میکنم جز دردسر و اعصاب خوردی چیز دیگه ای برای خونوادم ندارم .مشکلاتی که تو گذشته تو زندگیم به وجود اومده هیچ وقت اثرش از زندگیم پاک هم نمیشه مشکلی که هم جسمم رو نابود کرد هم روحم رو از بین برده.الان از خدا فقط طلب مرگ میکنم چون واقعا توانایی ادامه دادنه زندگی رو ندارم و ولی شهامت خودکشی هم ندارم .رفتن پیش مشاور هم با هزینه هایی که داره برام مقدور نیست لطفا کمکم کنید .

سلام

افکار خودکشی از اورژانس های روانپزشکی است .

شما باید حتما به روانپزشک مراجعه کنید.

اگر از نظر هزینه مشکل دارید می توانید هم برای روانپزشکی و هم رواندرمانی از مراکز دولتی استفاده کنید که هزینه زیادی در بر ندارد و از خدمات بیمه هم پشتیبانی می کنه

ماهگل15 تیر 1398
سلام وقت بخیر. من خانم 39 ساله هستم و حدود 13ساله که ازدواج کردم.با عشق هم ازدواج کردم.همسرم خیلی دوستم داره.منم دوستش دارم ولی هر سال نسبت به قبل حس جنسیم نسبت به شوهرم خیی کمتر شده.بعضی وقتا از اینکه نزدیکم بیاد هم حالم بد میشه.این مورد برای من و همسرم تبدیل به یک معضل شده.خودم هم از این بابت واقعا ناراحت و متاسفم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام

معمولا کاهش میل جنسی اگر علت طبی نداشته باشد را نمی توان جدای از زوج درمانی دید. به عبارتی رابطه جنسی برای خانم ها فقط یک رابطه جنسی نیست بلکه ملزوماتی دارد که نقش اساسی در آن بازی می کنند. یکی از مهمترین آنها رضایت از زندگی زناشویی است. 

توصیه می کنم به زوج درمانگر یا سکس تراپیست مراجعه کنید.

مبینا15 تیر 1398
سلام من 15 سن دارم.من در یک خانواده 4 نفره زندگی می کنم.من همیشه تحت فشار رفتارهای ماردم قرار دارم.من امسال دریک ازمون قبول نشدم وهمیشه مورد طعنه های مادرم قرار می گیریم .نه می توانم خودکشی کنم نه می توانم کاری کنم.خواهش می کنم گمکم کنید که چیکار باید کنم یا چه طوری می توانم کاری کنم

سلام

متاسفانه مشکلی که در حال حاظر با ان مواجه هستیم فشار بیش از حد خانواده ها بر فرزندان بخصوص در مورد درس است. آنچه مهم است این است که بدانید این موضوع گذرا است . اما اگر افکار خودکشی به ذهن شما خطور می کند حتما به یک روتنپزشک مراجعه کنید.

Melika09 تیر 1398
سلام، من ۱۷سالمه و تقریبا ۱سال میشه که دچار تغییراتی شدن که خودم خیلی سعی کردم باهاش کنار بیام و حالم و بهتر کنم اما نشد و احساس میکنم تاثیراتی روم گذاشته که برای خودمم ناخوشایند.از خانوادم مخصوصا پدرم فراری شدم و تبدیل به یه ادمی شدم که بیشتر مواقع سکوت میکنه البته پدرم بخاطر اعمالی که تو گذشته مرتکب شده مفصره بخاطر همینه که دیگه هیچ حسی نسبت بهش ندارم.میخواستم ازتون کمک بگیرم

با سلام و تشکر

در خصوص مشکلات کودکی و اینکه در حال حاضر چه احساسی به پدر خود دارید نیاز به رواندرمانی است و در طی جلسات باید به آن پرداخته شود.

در مورد تغییراتی که در خودتون احساس می کنید چون توضیح کاملی ندادین اظهار نظر سخت و غیر حرفه ای است. اذا توصیه می کنم به روانپزشک مراجعه کنید.

دکتر مهدی قاسمی

دکتر مهدی قاسمی

دکتر مهدی قاسمی روانپزشک و رواندرمانگر